המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

כמו כתוביות – רק בעל פה.
צ'יקו מנשה - פרשן חדשות מומחה

תיאור תפקיד

ראש הראשות הפלסטינית נואם. הכתב מדווח במהדורה המרכזית "הוא אמר ככה. אח"כ הוא אמר ככה. ולבסוף, חתם את דבריו דווקא כך". מה המשמעות של הדברים שנאמרו? איך הם עתידים להשפיע על החיים שלנו? מי יכול לתרגם (ולא מילולית) את המילים המושחזות לעילא ולעילא? הפרשן. זה בדיוק תפקידו. בעוד כתב מסקר, הפרשן מעניק זוית ראייה נוספת ומבארת על הסיקור העובדתי שהועבר. לכל פרשן תחום מומחיות, כמובן, שלגביו הוא מסביר, מעיר ומאיר את עיני (ואוזני) הצופה. עבודתו לא נתחמת בגבולות המערכת – לרוב הפרשן נמצא גם בשטח, מלקט מידע ממקורות, אוסף אמירות לציטוט וכן כל חומר שיעזור לו לשפוך אור על האירועים בתחומו. הצופים לרוב לומדים לזהות את דמויות המומחים ולקשור פנים לשם ולערוץ. מהבחינה הזו, גם הפרשן הוא מעין טאלנט – אמנם לא כל המהדורה מונחת על כתפיו, אך כן חלק מסוים ממיגנוט הצופים דווקא לערוץ אחד ולא לאחר מונח על כתפיו.

דרישות התפקיד

שליטה והבנה מקיפה בתחום הסיקור, חדות, סקרנות, יכולת ניתוח גבוהה, הופעה עוברת מסך, יכולת ביטוי גבוהה בע"פ, חוש עיתונאי מפותח.

ניסיון קודם

עבודה ככתב בתחום, עבודה במדיום תקשורתי אחר ככתב/פרשן בתחום.
למאגר המשרות

טלוויזיה, תוכן והפקה - מפת התפקידים

בכל מקום שאתה מגיע אליו אתה מחפש אקשן, ממסגר לך את הפריים עם האצבעות ויודע בדיוק מתי צריך לחתוך את הסצינה. "הפורמט הזה לא יעבוד בחיים" אומרים לך – ואתה משוכנע שהם טועים.
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies