המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

האב, האם ורוח הקודש של המילים הכתובות.
חנוך מרמרי - עורך ראשי

תיאור תפקיד

עורך ראשי הוא הוא העיתון – הוא מעניק לעיתון את זהותו, מעצב את פניו וטווה את כיוונו ואת ה"ארומה" הנודפת מדפיו (ובימנו, גם מדפי האינטרנט, הדפים הוירטואליים של העיתונות). עיקר עבודתו הוא לשמש כ"דבק" שמרכז ומאחד את כל התפקידים השונים ושפע המערכות הפועלות בתוך המערכת הגדולה. כמו ראש של תמנון רב זרועות – כל זרוע היא מחלקה אחרת, כל זרוע מכילה עורכי מוספים ותתי זרועות, עד התפקיד הזוטר ביותר. עורך ראשי, וזהו פטנט עתיק של מלכים, יקיף עצמו וימנה תחתיו אנשי מקצוע מומחים שיהיו אחראים לתחומם ויוכלו לייעץ על מנת שלבסוף הוא יגיע לבדו להחלטה הנכונה. ההחלטות, בסופו של יום, הן שלו, מזעיר עד עצום. בפועל, הוא גם מאשר את כל הדפים המודפסים על תכניהם ותמונותיהם ומודעותיהם. עורך ראשי נמצא כל הזמן ב"לופ" – מבקש ומקבל עדכונים שוטפים על מצב כלל המערכות בכל עת נתונה. לא, אין לו יום, גם אין לו לילה (נאמר שתהיתם). הוא האבא של העיתון, הוא האם, הוא המחסום האנושי שמגן על עובדיו בעת הצורך (מתביעות, לחצי פרסום ועוד שכאלה) והוא גם הנושא בתהילת ההצלחה. כשיש. ומדי פעם – יש.

דרישות התפקיד

מידה של ענווה ויכולת הכלה של מנגנון מורכב, ראייה רחבה של התמונה כולה, יכולת ניהול, חושים עיתונאיים מפותחים, יכולת התנסחות גבוהה בעל פה ובכתב, ייצוגיות, ידע כללי ותרבותי נרחב.

ניסיון קודם

לרב עורך צומח מלמטה אחרי תפקידים קודמים בעיתון ככתב, עורך, ראש דסק, עורך חדשות. אך אין מסלול מוגדר. לא נדרשים לימודים רשמיים – כמובן, תמיד מומלץ: לימודי תקשורת או עיתונות, או כל תחום שמעשיר את הידע ומרחיב האופקים.
למאגר המשרות

עיתונות, תוכן והפקה - מפת התפקידים

אם דפי עיתון עוד משגעים אותך מריח, אם רעש תקתוק המקלדת כמוסיקה לאוזניך, אם כותרת ראשית על ברואדשיט היא תאווה לעין. אם כל החושים מתעוררים לקראת סיפור חדש. אם עיתון טוב מרגש אותך לא פחות ממאיר שלו.
תפקידים התחלתיים
כתב עורך לשוני מפיק עורך
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies