המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

מקבל ההחלטות, העיתון בדמותו.
עומר שוברט - עורך מוסף

תיאור תפקיד

עורך המוסף נותן את הטון לעיתון. הלא עבודת עריכה, בין אם טקסטואלית ובין אם ויזואלית, מסננת את החומרים – מה יכנס ומה ישאר בחוץ. עבור עורך המוסף, הסינון הוא נושאי – על מה יכתבו במוסף, מה יהיה הטון ומה יהיה המאזן (יותר אופנה ופחות מוסיקה קלאסית? יותר פוליטי ופחות זוהר?), לצד הניהול של חברי המערכת. כפופים לו הכתבים, העורכים, המפיקים, הרכזים וסגניו כמובן, ומעליו בהיררכיה – העורך הראשי של העיתון.

העורך מקבל אינפוטים מהכתבים ומעורכי המערכת ומאשר או פוסל נושאים לכתיבה. כמובן, וזה הרי ברור, הוא לעתים מעלה נושאים ביומתו ומפעיל את הכתבים שלו בשטח. הוא מאשר העמודים לפני ירידתם לדפוס, בעל המילה האחרונה במערכת (ושוב, היי, מעליו עורך ראשי) – והוא הוא פני המוסף כלפי גורמים פנים וחוץ מערכתיים. הוא מייצג את המוסף בישיבות עם העורך הראשי, למשל, ובשאר דיונים בעיתון, הוא מייצג המוסף בתביעות נגדו, אם יש כאלה, הוא מקבל פניות וקובלנות מגורמי חוץ (יחצנים, למשל), כאלה שלא סוננו בדרג הרכז, והוא גם מקבל הקרדיט. כן, גם זה ניתן לפעמים. במוספים מסוימים אמון העורך על "מאמר המערכת" ("דבר העורך", אם תרצו).

כיום, עורך המוסף המודפס בעיתון לרוב הוא גם עורך המוסף האינטרנטי. איחוד מערכות - כך זה מכונה. התפקיד מקביל מבחינת סמכויותיו, אך בקצב מסחרר וקדחתני בהרבה מקצב העבודה והכתיבה במוסף שבועי ואפילו יומי. איך יתכן? מוסף עיתון יומי מודפס פעם אחת בסוף היום, ואילו בד"כ מוסף אינטרנטי מתחדש כל דקה/כל שעה/כל העת. יש מקרים בהם מגזין אינטרנטי הוא שבועי, חודשי ולא יומיומי בהכרח.

דרישות התפקיד

שליטה והבנה מקיפה בתחום המוסף, חזון, יכולת ניהול וקבלת החלטות, חושים עיתונאיים מחודדים, ביקורתיות, הבחנה בין עיקר לטפל.

ניסיון קודם

עורך באחד מחלקי העיתון, כתיבה בעיתון.
למאגר המשרות

עיתונות, תוכן והפקה - מפת התפקידים

אם דפי עיתון עוד משגעים אותך מריח, אם רעש תקתוק המקלדת כמוסיקה לאוזניך, אם כותרת ראשית על ברואדשיט היא תאווה לעין. אם כל החושים מתעוררים לקראת סיפור חדש. אם עיתון טוב מרגש אותך לא פחות ממאיר שלו.
תפקידים התחלתיים
כתב עורך לשוני מפיק עורך
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies