המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

רוקם קבצים דיגיטליים
נדב לזר - עורך וידאו אופליין

תיאור תפקיד

עורך הוידאו עושה את הסינון הראשוני של החומרים המצולמים בפרויקט ובונה "תרשים" בסיסי (פרויקט יכול להיות תכנית, או סרט, או פרומו). הוא "מסמן": כאן יונח שוט איקס, אחריו וואיי ועוד, והלאה. המטרה שלו היא אחת: לספר באופן ויזואלי – וכמובן, בצורה הטובה ביותר שמעבירה את התחושות החזקות ביותר – את סיפור התסריט שקיבל מהתסריטאי, במאי, עורך תוכן, במילים אחרות ממנהל הפרויקט. ואיך עושים את זה? הוא עובר על כל חומרי הגלם המצולמים, וממיין ופוסל ובוחר עד רמת דיוק של הפריים. כשיש "שרטוט" מוכן ומאושר ע"י גורמי התוכן (הנה כאן למעלה הפירוט למי הכוונה) – מועבר הפרויקט לידי עורך האונליין. הוא זה שנותן לה את הטאצ'אפים הנדרשים ודואג לאיכות החומרים הויזואליים – החל מתיקוני צבע וכלה באפקטים מסוגים שונים. גם עורך הסאונד מקבל את אותו "שרטוט", ממקסם את איכות הצליל ככל יכולתו ומתאים מוסיקה במידת הצורך.

בתחום החדשות, עבודתו של עורך וידאו באינטרנט דומה לזו של עורך וידאו בטלוויזיה. ההבדלים בין שני התפקידים קיימים בעיקר בלוח הזמנים; עורך באתר אינטרנט חייב לספק כתבה ערוכה סמוך ככל הניתן להתרחשות האירוע, בעוד עורך בערוץ טלוויזיה מכוון למהדורת החדשות. בנוסף, אתרי אינטרנט רבים מעלים כתבות סיכומי אירועים בסיומם של ימים עמוסים בחדשות ובכתבות אלו, הנעשות ללא דרישת המיידיות, מיטשטש ההבדל בין עורכי וידאו באינטרנט ובטלוויזיה.

דרישות התפקיד

יצירתיות, דיוק, יכולת עבודה עם אנשים וקבלת מרות, מידה של צניעות, יכולת טכנית.

ניסיון קודם

לימודים רשמיים לאו דווקא הכרחיים – נדרש תיק עבודות מרשים ומגוון, נסיון קודם בעבודת עריכה כלשהיא שממנה אפשר ללמוד על יכולות העורך.
למאגר המשרות

אינטרנט ומובייל, תוכן וקריאייטיב - מפת התפקידים

כתב היד שלכם כבר מזמן יישר קו עם הפונטים על המקלדת, כל סטאטוס שלכם בפייסבוק הוא ניצחון לייקים בטוח, ובכלל, כל מדיום אחר יותר מדי מסורבל עבורכם.
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies