המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

רוקם מתכונים - המצרכים הם אייטמים טלוויזיוניים.
טל נחשון - עורכת תכנית

תיאור תפקיד

עורך תכנית הוא המלך השליט של ענף התוכן במערכת. הוא זה שמחליט איזה אייטמים יצטלמו וישודרו בתכנית, מי ישתתף בה, מה יהיה תוכנה. בשלב הפרה פרודקשן (טרום הצילומים) הוא מגייס צוות תחקירנים ומפעיל אותם להביא אליו את משאלות ליבו (מוגבל לתחום התוכן בתכנית). בעת הצילומים עצמם הוא יושב בחדר הקונטרול - חדר המצב של אולפני טלויזיה, בו יושב הצוות הטכני ומנהל משם את העניינים – ולוחש הוראות באזניה למגיש באולפן ("שאל אותו על הזמן שבילה במיקרונזיה!"). לפעמים, בעת הצורך, אחרי הצילומים, הוא יושב בחדרי העריכה עם עורך הוידאו ומכוון אותו. לא תמיד יש צורך. לפעמים העורך הוא זה שכותב את הטקסטים למגישים, לפעמים זהו תפקידו של עורך המשנה, ויש ניואנסים נוספים בהתאם לאופי התכנית; בסדרות דרמה תפקידו יותר "לייעץ", "לכוון" את התסריטאי, בסיטקומים ובתכניות אולפן הוא המחליט והמפעיל הראשי של התסריטאי, ובתכניות אירוח, כאמור, לרוב בכלל אין תסריטאי. ואז הוא זה שאמון על הטקסטים.

דרישות התפקיד

ידע כללי ותרבותי רחב, יכולת התבטאות טובה בכתב וע"פ, יצירתיות, סבלנות, יכולת ניהול, כימיה עם מגיש התכנית, יחסי אנוש טובים.

ניסיון קודם

עבודה כתחקירן ועורך משנה.

למאגר המשרות

טלוויזיה, תוכן והפקה - מפת התפקידים

בכל מקום שאתה מגיע אליו אתה מחפש אקשן, ממסגר לך את הפריים עם האצבעות ויודע בדיוק מתי צריך לחתוך את הסצינה. "הפורמט הזה לא יעבוד בחיים" אומרים לך – ואתה משוכנע שהם טועים.
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies