המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

"אל תכניס לי מילים לפה!" אז זהו, שדווקא כן.
נדב בן סימון - תסריטאי

תיאור תפקיד

תסריטאי כותב. מילים מילים מילים. מה יגידו השחקנים, מה יגידו המגישים, מה יגיד כל מי שמצטלם בטלויזיה לפי תסריט קבוע מראש (אפילו בריאליטי. כן, גם שם). בעוד התפקיד הבסיסי הוא כתיבה, תמלול של כל אותן סצנות, מצבים, רעיונות – מסגרת הכתיבה משתנה. ישנן מערכות, תכניות אולפן וסיטקומים, לדוגמא ("ארץ נהדרת", מכירים?) בהם העורך הוא המלך, ותחתיו צוות תסריטאים שמתרגמים לטקסט את הסצנות. ישנן מערכות בהן יש תסריטאי ראשי (סדרות למיניהן) שאחראי על מבנה העונה, וצוות תסריטאים תחתיו שכותבים בפועל. בנוסף, בסדרות דרמה, העורך על תקן מייעץ, "מסדר" את הקצב, אחראי על ה"ווייב" – לא כמו בסיטקומים ובתכניות האולפן. בדרמות התסריטאי הראשי הוא זה שמכתיב את מהלך העניינים. תסריטאי, במקרים מסוימים (ולא נדירים), עשוי להיות גם יוצר הסדרה – משמע לחשוב על רעיון, לפתח אותו ואיך לא – לכתוב לו תסריט.

דרישות התפקיד

יכולת כתיבה מפותחת, שליטה בשפה, יצירתיות, התמדה, מקוריות, יכולת לעבודה בצוות וקבלת ביקורת.

ניסיון קודם

לימודי קולנוע/תסריטאות והשתתפות בסדנאות כתיבה – בגדר המלצה. לא חובה. כל נסיון בכתיבה ועריכה – בעיתון/אינטרנט או ככותב פאנצ'ים בטלויזיה – מומלץ ומעניק יתרון.
למאגר המשרות

טלוויזיה, תוכן והפקה - מפת התפקידים

בכל מקום שאתה מגיע אליו אתה מחפש אקשן, ממסגר לך את הפריים עם האצבעות ויודע בדיוק מתי צריך לחתוך את הסצינה. "הפורמט הזה לא יעבוד בחיים" אומרים לך – ואתה משוכנע שהם טועים.
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies