המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

דג סיפורים מהבריכה הגדולה הקרויה "עולם", ומגיש את השלל למערכת.
יותם ווקס - תחקירן

תיאור תפקיד

אחראי על מציאת התוכן בעולם שבחוץ והבאתו למערכת, לידי העורך. העורך מחליט איזה תוכן הוא מעוניין ליצוק לתכנית שהוא אמון עליה - מה יהיו האייטמים, באיזה סדר ישובצו, מה הם הסיפורים שהוא רוצה לספר וכדומה. התחקירן יוצא לשטח כדי להביא את כל אותו התוכן, באופנים משתנים בהתאם לסוגי התכניות. ישנן, למשל, תכניות בוקר או תכניות אירוח - בהן התחקירן מאתר את המרואיינים הפוטנציאליים ("הבו לי דוקטורנט לפיסיקה שמתמחה בנגינה על עוד!") סוגר איתם ראיון בתכנית, מראיין ראיון הכנה קצר ומגיש את חומר הרקע לעורך ולמגיש. ישנן, למשל, סדרות תעודה, שבתהליך העבודה עליהן התחקירן מכתת רגליו בין ספריות, ארכיונים, מוסדות ואנשים שטומנים בחובם סיפורים שיש לגלות, וישנן תכניות תחקיר, במסגרתן תחקירן עורך עבודת בילוש של ממש (מצלמה נסתרת וכל היתר). כך או אחרת, הרעיון ברור - לאתר את התוכן ו/או האנשים בחוץ ו"להביא" אותם למערכת התכנית. זהו תפקיד התחלתי, הנמצא בראשית המסלול לעריכת תכנית טלוויזיה. כמובן, כל תחקיר הוא עולם ומלואו וניתן למצוא בו ענין רב, ולא לראות בו רק קרש קפיצה.

דרישות התפקיד

סקרנות, חריצות, יכולת העמקה, כישורי ראיון ודיבוב אנשים, ראש גדול, יצירתיות.

ניסיון קודם

בהתאם לאופי התכנית ולסוגה; חלק מעבודות התחקירנות לא ידרשו נסיון וחלק, למשל תכניות תחקיר, סרטים דוקומנטריים המצריכים ראיונות עומק – ידרשו נסיון קודם בתחקיר או בראיון אנשים.
למאגר המשרות

טלוויזיה, תוכן והפקה - מפת התפקידים

בכל מקום שאתה מגיע אליו אתה מחפש אקשן, ממסגר לך את הפריים עם האצבעות ויודע בדיוק מתי צריך לחתוך את הסצינה. "הפורמט הזה לא יעבוד בחיים" אומרים לך – ואתה משוכנע שהם טועים.
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies