המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

תפקיד

בזמן שאתם קוראים, הוא כבר חושב על אפליקציה חדשה.
ליאור קודנר - מנהל חטיבת הדיגיטל

תיאור תפקיד

פעם קראו לזה "אינטרנט", היום קוראים לזה "דיגיטל". בעולם משתנה (זהירות, קלישאה), העיתונות המודפסת צריכה להילחם על מקומה ולשמור על רלוונטיות. להדפיס על נייר אחת ליום – לא מספיק עוד – ויש צורך לחלוש על כל המדיומים, להלן המרחב הדיגיטלי. להוסיף תיעוד בוידאו למילה הכתובה, למשל. ראש חטיבת הדיגיטל בעיתון אחראי על כל מה שאינו עיתון מודפס, כל מה שמרחף ומתקיים באותו מרחב וירטואלי; בראש ובראשונה – אתר העיתון בעברית (ובאנגלית אם קיים), אפליקציית האייפון, גירסת האייפד, דף הפייסבוק והטוויטר וכל ייצוג שיש לעיתון ברשת (ודאי בזמן כתיבת שורות אלה נרקמם חידוש נוסף בתחום). לצד הניהול השוטף של כל אנשי מערכת הדיגיטל – מעורך ועד מתכנת, ממפיק ועד מנהל רשתות חברתיות – ולניהול הפרויקטים השונים (השקת אפליקציה חדשה נקראת פרויקט, לדוגמא) ופיקוח על התנהלות תקינה של שלל הוריאציות האינטרנטיות, החלק הארי של תפקידו הוא פיתוח. כל הזמן פיתוח – מה עוד אפשר לחדש? מה הכי טרי בתחום? איך אפשר להפתיע? יש לשים דגש מיוחד על חווית המשתמש, להעניק חוויה קלה, נגישה ומפתה. ממש כמו שאפל יודעים לתת. כשהדגש ניתן על תחום הדיגיטל המתפתח, ראש החטיבה הוא למעשה מנהל הפיתוח העסקי של העיתון, וזה שמצעיד אותו לקידמה הטכנולוגית וליצירת פלטפורמות חדשות. מפתיע לגלות עד כמה המנהל של כל החטיבה בקיא בפרטים הקטנים – הוא מודע ומעורב מרמת ההחלטה על גביית תשלום על תכנים אינטרנטיים, כמו שהונהג באתר "הארץ" למשל, ועד פתרון בעיית הקלדת שם ארוך מדי במשבצת קרדיט צלם בכתבה בגירסת האייפד (בהן צדק).

דרישות התפקיד

שליטה בחווית המשתמש, יכולת התחדשות תמידית, יצירתיות, שליטה במדיה חברתית ואינטרנטית, "לחיות את העולם הדיגיטלי" בארץ ובעולם, הקפדה על פרטים קטנים לצד יכולת ניהול כלל מערכתית, הבנה ואוריינטציה טכנולוגית.

ניסיון קודם

ניסיון בניהול רשתות חברתיות, נסיון במסחור תוכן דיגיטלי, רצוי תואר שני בכלכלה או במנהל עסקים או בתחום ניו מדיה.
למאגר המשרות

עיתונות, תוכן והפקה - מפת התפקידים

אם דפי עיתון עוד משגעים אותך מריח, אם רעש תקתוק המקלדת כמוסיקה לאוזניך, אם כותרת ראשית על ברואדשיט היא תאווה לעין. אם כל החושים מתעוררים לקראת סיפור חדש. אם עיתון טוב מרגש אותך לא פחות ממאיר שלו.
תפקידים התחלתיים
כתב עורך לשוני מפיק עורך
אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies