המדריך לעולם התקשורת לוגו  המדריך לעולם התקשורת לוגו לדף הבית

אודות


'המדריך לעולם התקשורת' מציע מידע מקיף ועדכני על הענפים השונים בעולם התקשורת ועל התפקידים בו. במדריך חלוקה ומיפוי למספר תחומים עיקריים: אינטרנט ומובייל, טלוויזיה, פרסום, רדיו ועיתונות. מטרתנו היא לתרום בהבנת המערכות השונות הפועלות בתחום ולעזור לסטודנטים, בוגרים ומתעניינים בתחום למצוא את דרכם בעולם התקשורת. זאת, על ידי מיפוי התפקידים  בכל תחום ומתן אינפורמציה עשירה הכוללת ראיונות עם בעלי תפקידים, הפניה לספרות מקצועית, לכנסים, לבלוגים, לסדנאות ועוד.

 

המדריך עומד גם לרשותם של אנשי תעשייה הרוצים להכיר תחומים נוספים והמחפשים עובדים במקומות ובתפקידים הנחוצים להם. בעזרת מנוע חיפוש ידידותי למשתמש, יכול כל אחד למצוא את האינפורמציה הרלוונטית לו, לתכנן את מסלול הקריירה שלו וגם לצפות בכ- 160 ראיונות וידיאו עם אנשי מפתח בתעשייה אשר מספרים, ממליצים ונותנים טיפים בכל תחום שהוא.

 

המדריך הופק ע"י בית הספר לתקשורת במרכז הבינתחומי, ביחד עם הסטודנטים. לאלה בלבד, מציע המדריך מנגנון השמה ייחודי וייעודי לתעשיית התקשורת.

 

• הפניה במדריך מנוסחת בלשון זכר מטעמי נוחות, אך מיועדת לשני המינים במידה שווה.

• החלוקה לתחומים נעשתה לצורך נוחות והפשטה. המגמה בתעשיית התקשורת כיום, היא של איחוד ביכולות ובצרכים בין שלל התחומים והפלטפורמות.

• היררכיית התפקידים בתחומים השונים משתנה בין מקום עבודה אחד למשנהו. כאן במדריך, לאחר שנועצנו עם רבים בתעשייה, אנו מציגים מעין "ממוצע" של מבנה תחום.

 

בית ספר סמי עופר לתקשורת

בית ספר סמי עופר לתקשורת מציע תכנית חד-חוגית לתואר.B.A בתקשורת, בשלוש שנות לימוד. את התכנית מלווה צוות מדעי בינלאומי, הכולל ראשי בתי ספר לתקשורת מובילים מישראל וארה"ב. סטודנטים מ- 30 מדינות הלומדים בתוכנית האנגלית מאפשרים שידור בשפות שונות. סגל בית הספר כולל 110 אנשי אקדמיה ואנשי מקצוע בכירים מהתעשייה. במסגרת הלימודים, ניתן לבחור באחת מתוך שלוש התמחויות:

- התמחות בתקשורת אינטראקטיבית

- התמחות בתקשורת שכנועית

- התמחות בלימודי טלוויזיה

 

הלימודים בכל התמחות כוללים קורסים עיוניים, סדנאות ופרויקטים מעשיים. בית הספר מצויד במערכות תקשורת וטכנולוגיה מתקדמות, הכוללות: אולפני טלוויזיה, אולפני רדיו, מרכז לעיבוד תמונה וקול לטלוויזיה, חדר חדשות ומוזיאון לתקשורת. אחת המטרות המרכזיות של בית הספר סמי עופר לתקשורת היא להקנות לסטודנטים הבנה טובה ויכולות תפקוד ויצירה גבוהים בעולם התקשורת המודרני, עולם הסייבר המשתנה ללא הרף ובכל תחומי ורובדי המדיה. מטרה עיקרית נוספת היא עיסוק במחקר, שירחיב את הידע האנושי בהבנת התמורות שטכנולוגיות התקשורת יוצרות בתחומי החברה והתרבות.

 

 

בית הספר הבינלאומי לתקשורת

בית הספר הבינלאומי לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה הינו המוסד היחידי להשכלה גבוהה בישראל המציע תכניות לימודים מלאות לתואר ראשון, הנלמדות בשפה האנגלית: תואר ראשון במנהל עסקים, בממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה, בתקשורת ובפסיכולוגיה, וכן תואר שני בממשל ותואר שני במנהל עסקים בינלאומי. כמו כן, מוצעת תכנית בת ארבע שנים למעוניינים בתואר משולב במנהל עסקים וממשל. מסלולי הלימוד מקבילים מבחינה אקדמית למסלולי הלימוד המתקיימים בעברית.

 

ייחודו של בית הספר הבינלאומי טמון בשילוב בין מצוינות אקדמית לבין ערכים ציוניים והשאיפה להעמקת הקשר בין ישראל לתפוצות. מרבית הסטודנטים בבית הספר הבינ"ל הגיעו מחו"ל ובחרו בו כמקום המתאים להם לחוות את ישראל ולהתוודע לה. אחרים הם ישראלים שבחרו לעשות את לימודי התואר הראשון בשפה האנגלית, מתוך תפיסת עולם גלובלית. מארג זה של סטודנטים מהארץ ומחו"ל מאפשר הקמת מערכת קשרים חברתיים ועסקיים (networking) ייחודי.

 

רבים מהסטודנטים הלומדים במסלול זה דוברים שפה זרה במקביל לעברית. זו הזדמנות מצוינת להעסקה אם וכאשר יש צורך בתפקידים עם זיקה לחו"ל.

 

 

אודות תנאי שימוש ביה"ס לתקשורת הרדיו הבינתחומי 106.2fm
המדריך לעולם התקשורת לוגו
Developed by Slavin - Internet Technologies